Yasal Uyarı

Binnaz.com Kullanım Koşulları
 • İş bu Kullanım Şartları Binnaz.com internet sitesinin tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar (bundan böyle “Kullanici” veya “Kullanicilar” olarak anılacaktır) tarafından kullanım şartlarını içermektedir.
 • Binnaz.com site hizmetinden yararlanan “Kullanicilar” işbu Kullanım Şartları'nın tamamını okuduklarını, içeriğini tamamıyla anladıklarını ve tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ettiklerini ve onayladıklarını peşinen taahhüt ederler.
 • Binnaz.com, Kullanım Şartları'nı tek taraflı olarak değiştirme ya da tadil etme hakkına sahiptir.
 • Binnaz.com siyasi amaçlı veya başkalarına saldırı amaçlı kullanılamaz.
  Binnaz.com tüm “Kullanicilarin” kişilik haklarına, gizlilik haklarına saygı duymaktadır. Maddelerde yazılı sebepler dışında ve yargı mercileri istemi haricinde her ne sebeple olursa olsun kişisel bilgileri hiçbir kurum veya kuruluşa vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder.
 • Binnaz.com hiçbir sebep beyan etmeden istediği “Kullanicilara” yorum ucreti iade ederek hizmet vermeyi reddetme hak ve yetkisine sahiptir.
  Binnaz.com, veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu “Kullanici” bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.
 • Her türlü kullanım ve yazılımlarda telif hakları ve eser haklarına tecavüz edilmeyecektir. Her türlü telif hakkı ve insan hakları sorumluluğu yorumcuya aittir. Bu sebeple binnaz.com'a rücu kesinlikle mümkün değildir.
  Binnaz.com ve sitedeki “Yorumcular”, hukuken tamamen bağımsız taraflardır. Bu iki bağımsız taraf arasında herhangi bir iş ortaklığı ve/veya işçi/işveren ilişkisi bulunmamaktadır.
 • Yorum isterken veya yaparken verilen bilgilerde “Yorumcu” ile mesajlaşma alanlarında kesinlikle yasalara aykırı ve genel ahlak prensibine uygun olmayan kişisel kimliklere saldırı mahiyetinde yazı yazılamaz. Yasalara göre, suç sayılan bir eylem aracı olarak Binnaz.com girdileri kullanıldığı zaman yasal mercilerden bir talep vuku bulursa, bu “Kullanici” veya “Kullanicilar” hakkında bilgiler gerekli yerlere istem doğrultusunda verilecektir.
 • “Kullanıcı” site ve site üzerindeki interaktif alanlar yoluyla suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.
 • Binnaz.com üzerinden kurulan arkadaşlıklarda ve ilişkilerde sorumluluk tamamen o kişilere aittir. Binnaz.com tüm ziyaretçilerine, kişisel bilgilerini açıklama konusunda maksimum dikkat göstermesini önerir.
 • “Yorumcular”, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz ya da iletemez. “Kullanicilardan” herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçlara yönelik “e-posta zincirleri” kurulamaz; “junk e-posta” gönderilemez. Banka hesap bilgisi, Cep telefonu numarası veya email adresi veremez.
 • “Kullanıcı” bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez.
 • Binnaz.com, site dahilindeki interaktif alanlarda “Yorumcularin” ve “Kullanicilarin” yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda da değildir.
 • “Kullaniciya” yapilan yorumlarin binnaz.com’un ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (kullanicinin yorumlari başka kişilerle paylaşması) dolayı gelebilecek zararlardan Binnaz.com sorumlu değildir.
 • Binnaz.com, hiçbir “Yorumcunun” davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, online ya da offline konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa sorumlu değildir.
 • Binnaz.com sitesi içeriğindeki yorum bilgileri hayal gücü ile üretilmiştir, doğruluk içermemektedir, herhangi bir sekilde gelecekten haber vermez, sohbet ve eglence amacli olarak “Yorumcularin” kisisel yorumlariyla olusturduklari icerikten ibarettir. Yorumcuların sunduğu içerik çocuklar ve zihinsel yeterliliği olmayanlar için sakıncalı olabilir.